شهریار (تبریز)

شهریار
کشور  ایران
استان آذربایجان شرقی
شهرستان تبریز
نام(های) دیگر شهر جدید شهریار تبریز
مردم
جغرافیای طبیعی
مساحت ۱،۵۰۰ هکتار
ارتفاع از سطح دریا ۱،۵۵۰ متر
اطلاعات شهری
پیش‌شماره تلفنی ۰۴۱
شهریار بر ایران واقع شده‌است

شهریار
روی نقشه ایران
۳۸.۰۶۳۷۷۱° شمالی ۴۶.۴۹۵۰۴۲° شرقیمختصات: ۳۸.۰۶۳۷۷۱° شمالی ۴۶.۴۹۵۰۴۲° شرقی

شهر جدید شهریار، یک شهر مسکونی در حال احداث، در استان آذربایجان شرقی، واقع در ۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز است. محل اجرای طرح احداث این شهر، در کیلومتر ۵ جاده تبریز–اهر بوده و هدف از اجرای آن، اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز بوده و پیش‌بینی جمعیت آن، ۱۷۰ هزار نفر و مساحت محدوده آن، ۱٬۵۰۰ هکتار است.

تعداد واحدهای مسکونی، ۶۰ هزار واحد مسکونی (ویلایی و آپارتمانی) در چهار فاز، همراه با ساختمان‌های جانبی و تأسیسات بر اساس طرح جامع شهر جدید خواهد بود. میزان سرمایه‌گذاری برای این طرح، ۱۳٬۰۰۰ میلیارد ریال، و سرمایه‌گذار آن، «شرکت جهاد خانه‌سازی آذربایجان شرقی» (وابسته به سپاه پاسداران) است.

شهر جدید شهریار نخستین شهری است که توسط بخش خصوصی و با همکاری شرکت جهاد خانه‌سازی ساخته می‌شود. این شرکت حدود یک هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت شهر مذکور را تملک کرده و بخشی از زمین‌های شهر جدید شهریار هم دولتی است.

طرح احداث شهر شهریار تبریز، در ۴ فاز خواهد بود که از سال ۱۳۹۴ شروع شده و فاز اول آن در پایان سال ۱۳۹۵، آماده بهره‌برداری شده و مابقی تا سال ۱۴۰۶ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. پیش‌بینی شده که نخستین گروه جمعیتی، سال ۱۳۹۸ در شهر جدید، اسکان یابند.

Related Post

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *