سلطان‌شهر

سلطان‌شهر
کشور  ایران
استان فارس
شهرستان خرامه
بخش کربال
نام(های) قدیمی سلطان آباد
سال شهرشدن ۱۳۹۱
مردم
جمعیت حدود ۳۷۰۰ نفر (۱۳۹۰)
میانگین بارش سالانه ۱۸۰میلیمتر
اطلاعات شهری
نمایندهٔ مجلس شورای اسلامی داریوش اسماعیلی
شهردار امین الله عوض پور کشکولی
تأسیس شهرداری ۱۳۹۲
پیش‌شماره تلفنی ۰۷۱۲۴۷۵
وبگاه www.soltanshahr.blagfa.com
شناسهٔ ملی خودرو ۷۳
به شهر سلطان الرضا خوش آمدید
سلطان‌شهر بر ایران واقع شده‌است

سلطان‌شهر
روی نقشه ایران
۲۹.۶۲۵۳۶۹۴۴° شمالی ۵۳.۲۳۳۸۱۱۱۱° شرقی

سلطان شهر مرکز بخش کربال و یکی از شهرهای شهرستان خرامه از استان فارس می‌باشد این شهر در سال ۱۳۸۹ توسط هیئت وزیران به عنوان مرکز بخش کربال شهرستان خرامه معرفی و تصویب گردید و قبلاً نام آن سلطان آباد بود و در سال ۱۳۹۱ توسط هیئت دولت به شهر تبدیل و مصوب گردید و در همین مصوبه عنوان آن به سلطان شهر تغییر و تصویب گردید.[۱]

 

موقعیت جغرافیایی

سلطان شهر در (۲۹٫۳۶٫۱۵) شمالی و (۵۲٫۳۱٫۳۸) شرقی قرار دارد.

جمعیت

جمعیت سلطان شهر در سال ۱۳۹۰ حدود ۳۷۰۰ نفر می‌باشد. این شهر در نقطه‌ای قرار دارد که در سه راهی مسیرهای سه شهر بزرگ ارسنجان، مرودشت و خرامه قرار گرفته است.

بقاع متبرکه

در سلطان شهر دو امامزاده وجود دارد یکی در حنوب سلطان شهر بنام امامزاده ابراهیم که از نوادگان امام سجادمی باشد و دیگری امام زاده بی بی رحیمه خاتون که از نوادگان امام موسی کاظم می باشد .این دو امامزاده محل و مامنی شده اند برای مردم مسلمان سلطان شهر و روستا های بخش کربال که از آنان بهره معنوی می برند .

کشاورزی

باتوجه به اینکه رودخانه کر از کنار سلطان شهر می‌گذرد محصول اصلی در سلطان شهر برنج می‌باشد اما در سال‌های اخیر به علت کمی بارش باران در منطقه و کاهش آب رودخانه کر در خشک شدن رودخانه در سال های اخیر ،فقط گندم و جو و بعضاً سیفی جات کاشته می‌شود.و هر ساله هزاران تن در مزارع این شهر بدست می آید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.